Tu je môj príbeh,
ako to celé bolo.
A ďalej pokračuje.

MVDr. Pavel Hledik

História, ako to bolo

1922

Pred bránami Mníchova

V jednu slnečnú júnovú nedeľu  roku 1922 sa vo výletnom hostinci pred bránami Mníchova zastavila veľká skupina cyklistov. Hostinský Franz Xaver Kugler s hrôzou zistil, že jeho zásoby piva nestačia osviežiť všetkých a tak dostal geniálny nápad. Zmiešal 12 stupňové pivo s prírodnou citrónovou limonádou. Keď sa ho cyklisti pýtali, čo pijú, odpovedal jednoducho – Radler. Nápoj sa pre svoju lahodnú osviežujúcu chuť rýchlo rozšíril najprv v južnom Nemecku a potom aj po celej Európe.

Franz Xaver Kugler

Traičné zvyklosti pivárov nedovoľujú miešanie piva. Faktom je, že práve pivo je vhodné na prípravu miešaných nápojov.
Franz Xaver Kugler

Príbeh pokračuje

Ja som sa s ním stretol „až“ v lete roku 1999 vo Frankfurte nad Mohanom. Voči Henninger Radleru Original som bol zo začiatku skeptický, ale postupne ma presvedčil. Na Slovensko som ho priviezol v roku 2000.Oslovil som množstvo obchodníkov, zadal televíznu reklamu a keď po roku začali chodiť pravidelnejšie objednávky aj od obchodných sietí, prišla Jóbova zvesť. Pivovar Henninger kúpil konkurenčný Binding, sídliaci vo Frankfurte cez ulicu. Nový majiteľ nemal podľa kúpnej zmluvy povinnosť prebrať všetkých obchodných partnerov. Zmluvu so Slovákmi, ktorí sa mu vtedy zdali nezaujímaví, nepredĺžil.

40000

Plechoviek každú hodinu

Na nápoje som napriek tomu nezanevrel. Približne 20 rokov sa venujem reklamným a darčekovým predmetom, ktoré umožnia klientom osloviť svojich partnerov originálnou formou. Dlhoročný rakúsky dodávateľ energetických nápojov patrí s hodinovou kapacitou plniacej linky 40.000 plechoviek ku špičke v Európe.

23

Karátové zlato

Originálny Sekt Gold s obsahom 23 karátového zlata mi dodáva šampusáreň s viac než storočnou tradíciou. Ponúkame ho v originálnom balení „zlatá tehla“.

small-pribeh-slide-02
small-pribeh-slide-01

Tak priatelia, darujte svojim klientom energiu,
radosť a originalitu!

MVDr. Pavel Hledik