Sekt Gold

Ponúkame vám exkluzívny produkt rakúskeho vinárskeho rodu Karl Infuhr – Sekt Gold. Počiatky výroby rakúskych šumivých vín a sektov – Karl Infuhr – siahajú hlboko do 19. storočia. Pivnica ako prvá v r. 1949 začala s výrobou Sektu metódou CHARMAT (podľa francúzskeho enológa Eugéne Charmat), nazývanou tiež CUVE – CLOSE. Výrobca patrí ku špičke rakúskych producentov s množstvom medzinárodných ocenení.

 

V starých hebrejských časoch sa verilo, že piť zlato vo vode vylieči aj toho najviac chorého človeka. Starý prostriedok proti infekciám bola citrónová šťava, biele víno a archangelikový koreň, nasiaknuté cez noc zlatom. Plínius veril, že potieranie jačmeňa na očiach zlatom ho vylieči.

Aj Maximilián II. Habsburský, najstarší syn Ferdinanda I., uhorského a českého kráľa a dediča rakúskeho vojvodstva si užíval radosti života a zabúdal na svoje zdravie. Liečili ho zlatom, ktoré vtedy lekári považovali za zázračný liek.

 

Zlatu sa pripisujú aj mystické vlastnosti. Priťahuje pocty, blahobyt a šťastie, posilňuje vyrovnanú osobnosť a znižuje stres a neistotu. Pomáha v časoch prechodov a zmien a zabezpečuje, že nové sily a schopnosti budeme využívať rozumne.

Chcem viac informácií práve teraz.